1. pl
  2. en
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

NASI PARTNERZY

Pokrycia dachowe

Okna

Dachowe

Mówiąc o pokryciach dachowych mamy na myśli wykończeniową, wierzchnią warstwę naszego dachu. Pokrycie dachowe stanowi bardzo ważny element wizualny naszej inwestycji jednak jego główną funkcją jest ochrona budynku przez wpływem warunków atmosferycznych, słońca, deszczu, wilgoci lub hałasu.

Okna dachowe, nazywane tez połaciowymi pełnią w domu głównie funkcje doświetlające. Montowane są bezpośrednio w połaci dachu i zależnie od wysokości na jakiej są zamontowane możemy wybierać pomiędzy oknami obrotowymi lub uchylnymi a ostatnio nawet obrotowo-uchylnymi.

W przypadku dachów kategoria ta jest bardzo rozbudowana, bo zaliczyć można do niej elementy komunikacji dachowej, wyłazy kominiarskie, bariery śniegowe a także grzebień okapowy (zabezpieczenie od ptaków) czy taśmy kalenicowe, kominowe... etc.

Podstawowym zadaniem stawianym przed membranami dachowymi jest zabezpieczenie warstwy termoizolacyjnej poddasza (najczęściej wełna mineralna) przed wilgocią, kurzem czy wodą z topniejącego śniegu. Membrana dachowa jest alternatywą dla tradycyjnego zabezpieczenia dachu (deskowanie i papowanie.)

Rynny i rury spustowe zapewniają sprawne odprowadzenie z powierzchni i dachu wody opadowej a także wody z topniejącego śniegu. Już na etapie projektu warto zadbać aby wybrany system orynnowania dobrze się komponował zarówno z dachem jak również z elewacją i całą bryłą budynku.

Informacje:

 

 

Kontakt:

 

JETRO Karol Walo
Świdry 1F

21-400 Łuków

tel: 25 798 68 48

mail: jetro@jetro.com.pl

 

© 2017 by Marcin Jodełko