1. pl
  2. en
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
ISOVER VARIO - Inteligentna izolacja i bezpieczne zarządzanie wilgocią.

Przy systemach paroizolacji domu kluczową kwestią jest szczelność, pomaga ona m.in uzyskać odpowiednią klasę energetyczna budynku a także zapewnia bezpieczeństwo konstrukcji budynku zabezpieczając ją przed destrukcyjnym działaniem wilgoci. Dlatego też wszystkie elementy uszczelniające systemu Vario Xtra (taśmy i kleje) są dokładnie dopasowane do użytej folii paroizolacyjnej ale także do powierzchni, które zwykle spotyka się w budynkach (drewno, metal, płyty OSB, pcv...). Tak dobrane materiały gwarantują bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania przez długie lata.

 

17 stycznia 2018

W skład systemu ISOVER VARIO Xtra wchodzą następujące elementy:

1. Isover Vario XtraSafe - Folia paroizolacyjna o zmiennym oporze dyfuzyjnym:
Jest to kluczowy element systemu inteligentnej izolacji, folia dostosowuje się w bardzo szerokim zakresie do warunków otoczenia i dzięki temu zapewnia zoptymalizowany system zarządzania wilgocią wewnątrz pomieszczeń a także skuteczny system odprowadzania wilgoci z otoczenia konstrukcji budynku.
Podstawowe cechy folii XtraSafe zostały zestawione w poniższej tabeli:
 

2. Taśma mocująca folię paroizolacyjną XtraFix:
Jest to innowacyjne rozwiązanie na rynku, ponieważ taśmę mocującą do paroizolacji montujemy do konstrukcji a nie do samej paroizolacji dzięki czemu zyskujemy precyzję montażu oraz bardzo dobre przyleganie izolacji do mocowanej konstrukcji.
Podstawowe cechy taśmy XtraFix zostały zestawione w poniższej tabeli:

3. Supermocna taśma samoprzylepna XtraTape:
Taśmę XtraTape można stosować zarówno wewnątrz jak również na zewnątrz budynków. Dzięki specjalnie dobranej formule kleju idealnie nadaje się do sklejania folii paroizolacyjnej XtraSafe. Bardzo dużą zaletą taśmy XtraTape jest możliwość jej oderwania i ponownego naklejenia.
Podstawowe cechy Taśmy XtraTape zostały zestawione w poniższej tabeli:

 

4. Trwały i elastyczny uszczelniacz XtraFit:
Isover Vario XtraFit jest wieloskładnikowym uszczelniaczem zaprojektowanym specjalnie do inteligentnej paroizolacji XtraSafe. Formuła uszczelniacza z racji swej unikalności chroniona jest patentem.
Podstawowe cechy uszczelniacza XtraFit zostały zestawione w poniższej tabeli:

Podsumowanie:
Już dziś bardzo dużo zmienia się w zakresie wymagań technicznych i parametrów energetycznych budynków. Aby osiągnąć najlepsze wyniki energetyczne budynku w zakresie paroizolacji należy dostosować do indywidualnych parametrów konstrukcyjnych budynków. Firma ISOVER w tym zakresie oferuje wypróbowaną i przetestowaną folię paroizolacyjną Isover Vario KM Duplex, która charakteryzuje się zmiennym oporem dyfuzyjnym. Do serii Vario niedawno dołączyła seria Xtra, która jest bardzo dobrym systemem zarządzania wilgocią wewnątrz pomieszczeń oraz w przegrodach budowlanych.
Wybór odpowiednio zaprojektowanej, inteligentnej paroizolacji oraz wszystkich akcesorów z systemu gwarantuje, wraz z prawidłowym jej montażem, wieloletnie, bezobsługowe funkcjonowanie systemu zarządzania wilgocią w całym budynku.

Poniższy szkic obrazuje zasadę działania inteligentnej paroizolacji latem i zimą:

Informacje:

 

 

Kontakt:

 

JETRO Karol Walo
Świdry 1F

21-400 Łuków

tel: 25 798 68 48

mail: jetro@jetro.com.pl

 

© 2017 by Marcin Jodełko