1. pl
  2. en
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Rodzaje pokryć dachowych

Bardzo ważnym elementem każdego domu jest dach. Podczas wyboru pokrycia dachowego rozważamy różne jego rodzaje, nie zawsze jednak mamy wystarczająca wiedzę aby dokonać najlepszego wyboru. W poniższym artykule krótko scharakteryzujemy rodzaje pokryć dachowych oraz pokażemy główne różnice pomiędzy poszczególnymi jego rodzajami.
 

  • Najpopularniejszym obecnie materiałem, z którego wykonuje się pokrycia dachowe, jest blacha dachowa. Naszych Klientów przekonuje jej estetyka i trwałość, które idą w parze z korzystną ceną. Domy zazwyczaj są kryte blachodachówkami i blachami z rąbkiem stojącym a budynki gospodarcze – blachami trapezowymi.

 

 

04 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Dachówki ceramiczne – cechuje je wysoka trwałość ( 80 – 100 lat, w zależności od warunków użytkowania) i estetyka. Nadają się do krycia dachów o skomplikowanych kształtach, a także różnorodnych form dachowych (wole oko, wieżyczki, zakola). Dostępne są w naszym sklepie w różnych typach i kształtach ( płaskie, karpiówki, esówki (holenderskie), zakładkowe itp. ) oraz kolorów (naturalne, glazurowane, angobowane). Dachy nimi pokryte są prostsze w naprawie –wystarczy wymienić pojedyncze, uszkodzone dachówki dachówki.

  • Gonty drewniane - jedno z najstarszych, naturalnych pokryć dachowych, wymyślonych przez człowieka. Najlepszym i najtrwalszym materiałem do ich produkcji jest: buk, modrzew, świerk, jodła, osika.

  • Dachówki betonowe – są wyjątkowo wytrzymałe, odporne i mocne. Z upływem czasu ulegają dalszemu utwardzeniu i dają opór gradom i ekstremalnym warunkom atmosferycznym. Dachówki betonowe Braas są średnio o 90% wytrzymalsze niż wymaga tego NORMA PN-EN 490:2006.

  • Gonty bitumiczne – odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nadają się do krycia zarówno domów, jak i innych obiektów, np. altan.

  • Łupek – rzadko stosowany ze względu na cenę zakupu i krycia, lecz wyglądający bardzo efektownie. Jego zaletami są m.in.: zdolność dopasowania się do kształtów i spadków, przyjazne podejście do napraw, umożliwienie ruchów oraz wygląd „żyjących” połaci.

Informacje:

 

 

Kontakt:

 

JETRO Karol Walo
Świdry 1F

21-400 Łuków

tel: 25 798 68 48

mail: jetro@jetro.com.pl

 

© 2017 by Marcin Jodełko