Aluthermo Quattro – nowość na rynku termoizolacji!

utworzone przez | gru 16, 2022 | Blog | 0 komentarzy

Bardzo ciekawym produktem o wielu możliwych zastosowaniach jest dostępna od niedawna na Polskim rynku termoizolacja refleksyjna Quattro firmy Aluthermo. Jest to pierwszy cienki, multi-refleksyjnym system izolacji wielowarstwowej w całości zgrzewanym termicznie. Aluthermo Quattro zbudowany jest z 7 warstw:
A + C + E + G – warstwy folii z czystego aluminium zabezpieczonego przed utlenianiem

B + F – warstwy pęcherzyków czystego i suchego powietrza zamkniętych polietylenem i tworzące strukturę plastra miodu

D – pianka polietylenowa

Aluthermo Quattro stanowi bardzo dobrą izolację dla promieniowania podczerwonego, które jest odpowiedzialne za transport ciepła dzięki temu zapewnia komfortowe warunki temperaturowe zarówno latem jak i zimą. Zgodnie z karta techniczną opór cieplny Aluthermo Quattro wynosi R = 5,7m2K/W, a co za tym idzie jego właściwości termoizolacyjne odpowiadają co najmniej 20 cm wełny mineralnej o współczynniku (λ) 0,040 W/mK.

Wśród najważniejszych zalet Aluthermo Quattro można wymienić:

Kilka funkcji w jednym – wiatroizolacja, paroizolacja i termoizolacja w jednym

Bardzo dobre właściwości termiczne – R=5,7 m2K/W

Brak „punktu rosy” – ciepłe i wilgotne powietrze wewnątrz budynku nie ma kontaktu z powietrzem zimnym z zewnątrz. Efekt taki został osiągnięty dzięki zastosowaniu dwóch odseparowanych od siebie warstw suchego powietrza oraz dzięki zastosowaniu aluminium które jest całkowicie wodoodporne i nie jest paroprzepuszczane.

Masa – Aluthermo Quattro jest materiałem niezwykle lekkim (ok 0,75 kg/m2) dzięki czemu może być stosowany wszędzie tam, gdzie bardzo istotnym czynnikiem jest nie obciążanie konstrukcji.

Trwałość – użyte materiały dają gwarancję najwyższej jakości. 30 mikronowy film aluminiowy utrzymuje w 100% swoje właściwości izolacyjne przez lata nawet po pokryciu kurzem i zabrudzeniu, nie utlenia się dzięki zastosowaniu warstwy zabezpieczającej. Polietylen nie ulega degradacji ponieważ nie jest wystawiony na ekstremalne temperatury dzięki refleksyjnym właściwościom użytego aluminium. Produkt jest zgrzewany na całej powierzchni więc nie rozwarstwia się również w trakcie cięcia.

Łatwość montażu – do zamontowania izolacji Aluthermo Quattro wystarczy jedna osoba oraz nóż, miara i zszywacz, materiał bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu powierzchni a jego budowa zapewnia trwałość struktury przy zgięciach czy nawet załamaniach.

Zastosowanie:

Aluthermo Quattro z racji swoich właściwości ma bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale również jako izolacje w chłodniach czy przechowalniach. W budownictwie najczęściej stosuje się ją jako warstwa termoizolacyjna na poddaszach oraz pod wylewkami i ogrzewaniem podłogowym.

Dach/poddasze – Aluthermo Quattro może być stosowana zarówno jako izolacja nakrokwiowa ale również już po wykonaniu dachu można zrobić izolację od wewnątrz, w takim przypadku możemy zaoszczędzić kilkanaście centymetrów wysokości pomieszczeń co w przypadku poddasza jest niezwykle istotne.

Ogrzewanie podłogowe – izolacja Aluthermo Quattro bardzo często stosowana jest jako termoizolacja pod ogrzewania podłogowe, największą zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca a także, stabilna i trwała termoizolacja.
Rolety – skrzynki roletowe montowane są w newralgicznych, słabo zabezpieczonych na przemarzanie miejscach (nadproża) zastosowanie w tym miejscu izolacji Alythermo Quattro pozwala bardzo skutecznie zabezpieczyć miejsce montażu takiej skrzynki roletowej oraz zapobiec przemarzaniu a co za tym idzie powstawaniu zawilgoceń od wewnątrz.
Balkony/tarasy – bardzo często zdarza się że na balkonach i tarasach w wyniku różnych zmian w projekcie a czasem błędów wykonawczych mamy bardzo mało miejsca na warstwę termoizolacji, w takim przypadku idealnie sprawdzi się Aluthermo Quattro!

Inne – termoizolacja Aluthermo Quattro znajduje bardzo szerokie zastosowanie przy renowacji zabytków, remontach mieszkań i domów i wszędzie tak gdzie nie można zastosować tradycyjnych izolacji w postaci wełny mineralnej czy styropianu a mimo to powierzchnia wymaga docieplenia.

W poniższej tabeli zostały zebrana wszystkie najważniejsze parametry termoizolacji Aluthermo Quattro:

Grubość +/- 10 mm
Średnica pęcherzyka 10 mm
Wysokość pęcherzyka 4 mm
Grubość warstwy polietylenu 150 μm
Ilość warstw aluminium 4
Grubość pianki polietylenowej 3 mm
Grubość zewn. warstwy polietylenu 30 μm
Wymiary rolki 1,20 x 25m
Powierzchnia rolki 30 m2
Masa +/- 750g/m2
Obciążenie dopuszczalne przy 10% odkształcenia 543 kg/m2
Obciążenie dopuszczalne przy 20% odkształcenia 1232 kg/m2
Odporność na rozerwanie 2.423 kg/m2
Równoważna rezystancja termiczna *
R [m2 K/W] R = 5,70 m2 K/W
Tłumienie akustyczne Rpink noise = 34,3 dB(A)
Rroad = 28,3 dB(A)
Tłumienie dźwięków uderzeniowych ΔLw = 22 dB
Zakres temperatur montażu -40°C – +80°C